W niedzielę 14 maja 2017 roku, ks. prob. Bartosz Rajewski zaprosił do powierzonej sobie wspólnoty polonijnej – Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej pw. św. Wojciecha w Londynie, gromadzącej się w kościele Little Brompton Oratory przy ulicy Brompton Road, ks. prof. UKSW dr. hab. Wojciecha Necla z wykładem na temat: „Nieważność małżeństwa. Postępowanie sądowe”. 

Swoją posługę we wspólnocie polonijnej ksiądz profesor zaczął już po popołudniowej Mszy św.  Zainteresowane osoby ze wspólnoty parafialnej oraz inni Polacy z Londynu, których dotyczyły kwestie kanoniczne, mogli „w cztery oczy” spotkać się z kanonistą i przedstawić mu niepokoje swojego sumienia, co do nieważności zawartego małżeństwa. Krótkie, daleko wstępne rozeznanie każdej indywidualnej sprawy, zaproszony gość kończył prośbą o skierowanie się zainteresowanego do swojego proboszcza lub do odpowiedniego trybunału kościelnego.

Po Mszy św. wieczornej, w sali św. Józefa, ks. prof. W. Necel wygłosił przygotowany referat. Dyskusja trwała aż do późnych godzin wieczornych. Nie wszyscy zainteresowani zdążyli przedstawić swoje wątpliwości, co do ewentualnej nieważności swojego małżeństwa. Wyrazem tego była dyskusja na dziedzińcu kościoła. Stąd proboszcz parafii zamierza zaprosić ponownie prelegenta jesienią, by ten kontynuował podjęty temat. 

ks. Bartosz Rajewski


17 maja 2017r. 341 4551 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne