W pierwszą sobotę marca (6 marca 2021 r.) już po raz piąty mężczyźni z goleniowskiego dekanatu przeszli ulicami miasta odmawiając różaniec w intencji swoich rodzin, Kościoła Świętego i naszej Ojczyzny (https://meskirozaniec.pl/). Porannej Eucharystii wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, przewodniczył wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat SChr, natomiast Słowo Boże wygłosił gość specjalny ze Szczecina ks. Tomasz Kancelarczyk – od lat wielu niestrudzony obrońca życia nienarodzonych. W czasie Mszy Świętej obecni mężczyźni złożyli ofiary pieniężne na «Fundację Małych Stópek». W «Męskim Różańcu» wzięło udział kilkudziesięciu młodych i starszych mężczyzn z Dekanatu Goleniów: mężów, ojców, dziadków. Cieszy nas obecność wielu ojców, którzy przybywają na to wydarzenie ze swoimi synami.

W kwietniu rusza kolejna inicjatywa w ramach «Męskiego Różańca»: powstaje bowiem goleniowski «Pluton Różańca», składający się z 21 mężczyzn, którzy codziennie odmawiać będą dziesiątkę różańca w ważnych, wyznaczonych intencjach.

W każdy drugi wtorek miesiąca mężczyźni z goleniowskiej parafii modlą się w ramach «Męskiego Wtorku». Uczestniczą w nabożeństwie ku czci św. Józefa, konferencji i adoracji Najświetszego Sakramentu. W ten sposób omadlane są małżeństwa i rodziny oraz przyszłość naszej Ojczyzny. Kolejny «Męski Różaniec» w Goleniowie, z racji na Triduum Paschalne, w drugą sobotę kwietnia (10 kwietnia).

tekst i foto: ks. Rafał J. Sorkowicz SChr


07 marca 2021r. 230 2713 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne