Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki rozpoczął 19 listopada 2016 r. wizytację kanoniczną w Prowincji pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii.

Pierwszą parafią, którą odwiedził ks. Generał była parafia Matki Bożej Jasnogórskiej w Rio de Janeiro. Tam spotkał się z pracującym ks. Janem Fligiem SChr oraz grupą naszych rodaków, dla których odprawił Mszę św. oraz skierował okolicznościowe słowo.

W kazaniu Przełożony Generalny nawiązał do Uroczystości Chrystusa Króla oraz aktu zawierzenia, jaki odbył się w tym dniu w Polsce. Podjął znaczenie tego aktu zarówno dla tych Polaków zamieszkujących w kraju, jak i tych, którzy żyją poza jego granicami. Szczególną wymowę ma on dla rodaków w Rio de Janeiro mieście, nad którym króluje wspaniała figura Chrystusa Odkupiciela.

W niedzielę, 20 listopada, podczas niedzielnych Mszy świętych, w których uczestniczyli związani z tą polonijną parafią Brazylijczycy, ks. Ryszard Głowacki nawiązując do Uroczystości Tytularnej Towarzystwa Chrystusowego, podziękował za współpracę oraz troskę o kościół, który od ponad 60 lat służy wspólnocie polonijnej.

Po skończonej wizytacji w Rio de Janeiro ks. Generał wraz z towarzyszącym mu ks.Prowincjałem udali się do Kurytyby, zatrzymując się po drodze w sanktuarium narodowym Nossa Senhora Aparecida oraz odwiedzając centrum ewangelizacyjne Canção Nova.

​film z powitania w Rio de Janeiro

ks. Kazimierz Długosz SChr


25 listopada 2016r. 341 205266 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne