Od wielu lat w pierwszą sobotę maja Polonia z Niemiec i Holandii gromadzi się na modlitwie w sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer.

Tradycyjnie przybywały tam licznie pielgrzymkowe grupy ze wspólnot, gdzie duszpasterzują chrystusowcy i siostry misjonarki. Pandemia COVID-19 i związane z nią ograniczenia spowodowały, że 8 maja 2021 roku na pielgrzymkę udali się jedynie przedstawiciele rzeszy pielgrzymów ze sprawami i intencjami tamtejszej Polonii, ale też całego Kościoła i świata. Byli to przede wszystkim polscy parafianie z Kleve, Emmerich am Rhein i z samego Kevelaer ze swoim duszpasterzem, ks. Marcinem Dereszkiewiczem SChr i pomagającą w duszpasterstwie s. Justyną Chomką MChR, którzy pełnili honory gospodarzy tego modlitewnego spotkania. Przybyli ponadto duszpasterze i parafianie z Braunschweigu (ks. Zbigniew Minta SChr), Düsseldorfu (ks. Jerzy Grynia SChr) i Kolonii (ks. Janusz Kusek SChr) oraz przełożony prowincjalny, ks. Bogdan Renusz SChr. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego, który w ostatnich tygodniach przeprowadzał kanoniczną wizytację wśród chrystusowców posługujących w Niemczech i Holandii.

S. Justyna MChR przesłała krótką relację wraz z fotografiami:

W sobotę 8 maja 2021 r. odbyła się pielgrzymka Polaków do Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer. Rok rocznie pielgrzymi przybywali wraz ze swoimi duszpasterzami i siostrami z wielu Polskich Misji Katolickich z Niemiec. Pandemia Covid i związane z nią obostrzenia spowodowały, że w tym roku na pielgrzymkę mogli udać się jedynie przedstawiciele pielgrzymów, zabierając ze sobą sprawy i intencję Polonii, Kościoła i świata. Gospodarzami przyjmującymi pielgrzymów była PMK Kleve ze swoim duszpasterzem ks. Marcinem Dereszkiewiczem SCHR i s. Justyną Chomką MChR. Centralnym punktem była Msza Święta pod przewodnictwem księdza Krzysztofa Olejnika SChr, przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego. Po południu wszyscy pielgrzymi wzięli udział we wspólnym nabożeństwie Maryjnym. Był to czas wspólnej modlitwy i refleksji.

 


08 maja 2021r. 230 5019 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne