Od III Niedzieli Wielkanocy ks. Krzysztof Olejnik SChr, przełożony generalny przebywa w prowincji pw. św. Józefa, przeprowadzając kanoniczną wizytację Współbraci posługujących na duszpasterskich placówkach w Niemczech i Królestwie Niderlandów.

Rozpoczęła się ona w ową niedzielę 18 kwietnia 2021 r. w Bonn. W kolejne dni ks. Generał odwiedzał chrystusowców duszpasterzujących w kolejnych wspólnotach u naszych zachodnich sąsiadów: w Bochum i Aachen, w Duisburgu i Leverkusen, w Essen i Kolonii. Na przełomie kwietnia i maja wizytacja odbywała się w Holandii – w Klazienaveen i Ermelo, w Aalsmeer i Rotterdamie, w Bredzie, Eindhoven i Meterik.

Podczas wizytacji w Polskiej Parafii w diecezji Den Bosch w niedzielę 2 maja 2021 r., w Tilburgu, w jednym z kościołów, gdzie gromadzą się tamtejsi polscy parafianie, odbyła się uroczystość bierzmowania. Licznie zgromadzonym wiernym – tym nieco młodszym i troszkę starszym – sakramentu udzielił ks. Generał.

Dzięki życzliwości M&W HOMIK Photography otrzymaliśmy pokaźną galerię fotografii, spośród których wybrano dziesięć...

*    *    *

Wizytując kolejne placówki duszpasterskie w Niemczech Przełożony Generalny przewodniczył Mszy Świętej i nabożeństwu w czasie polonijnej pielgrzymki do Kevelaer oraz uroczystościom odpustowym w Mönchengladbach. Ponadto do redakcji kalendarium dotarła również fotorelacja z wizytacji ks. Generała w Getyndze, która odbywała się w połowie maja 2021 roku.


04 maja 2021r. 230 4978 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne