W pierwszej dekadzie lutego 2023 r. nasz przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr przebywał w Republice Południowej Afryki: odwiedził posługującego w Norwood ks. Radosława Szymoniaka SChr.

Ten polonijny ośrodek duszpasterski pw. św. Józefa Robotnika znajduje się na przedmieściach Johannesburga, największego miasta w RPA i stanowiącego najludniejszą aglomerację kraju. Jednocześnie odbyła się wizytacja kanoniczna tej placówki.

Czas odwiedzin i wizytacji zbiegł się z obchodami 27. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, zatem nasi Współbracia skorzystali z zaproszenia posługujących w samym Johannesburgu sióstr służebniczek Maryi Niepokalanej, by wspólnie świętować: dziękować Bogu za dar zakonnego powołania i Go uwielbiać (dodajmy, że ks. Radosław jest kapelanem sióstr). Obecność ks. Generała stała się okazją, aby zorganizować dla parafian rekolekcje i dać możliwość do pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Niedziela 5 lutego 2023 r. wieńczyła okres intensywnej posługi i dala możliwość do spotkania się z tamtejszą Polonią gromadzącą się na liturgii w Norwood i Pretorii oraz wymiany zdań na temat aktualnej ich sytuacji i w ogóle sytuacji Polonii w RPA. W czasie odwiedzin w Południowej Afryce nie zabrakło czasu, aby nawiedzić miejsce spoczynku dwóch naszych zmarłych Współbraci – ks. Stanisława Maruta SChr i ks. Jana Westfala SChr oraz modlitwy w ich intencji i wszystkich zmarłych duszpasterzy polonijnych.

 


09 lutego 2023r. 230 3031 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne