W sobotę 1 maja 2021 r., w liturgiczne wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, w polskim kościele św. Stanisława BM w Rzymie, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30, której przewodniczył ks. Jacek Staniek SChr, rozpoczęła się uroczysta peregrynacja ikony Świętego Józefa w domostwach i rodzinach Polonii rzymskiej.

Pierwszym chętnymi do „ugoszczenia” ikony tego Wielkiego Świętego byli Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański z małżonką.

Pomysłodawcą tej inicjatywy pastoralnej jest ks. Mateusz Gardziński SChr od ponad roku posługujący na stałe w polskim kościele w Rzymie.

To duszpasterskie przedsięwzięcie wpisuje się w przeżywany obecnie w Kościele Rok Świętego Józefa ma stać się skutecznym antidotum na trudny czas pandemii, być okazją do pogłębienia życia wiary oraz umocnić duchowo naszych rodaków żyjących nad Tybrem. Z pewnością jest to również okazja do popularyzacji duchowości naszego zgromadzenia, które od początku swego istnienia w szczególny sposób związane jest z Józefem z Nazaretu.

js


02 maja 2021r. 230 3950 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne