W uroczystość Świętego Józefa, Patrona naszego zgromadzenia, szczególnie naszych braci zakonnych prezentujemy nagraną przed rokiem nagraną pieśń ku jego czci opartą o modlitwę m. Jadwigi Walter ZSNM, do której muzykę napisał ks. Robert Nalepka SChr. Wykonują ją s. Monika Grzegorowska ZSNM i kl. Krystian Smykla SChr.

Pieśń w oparciu o modlitwę m. Jadwigi Walter ZSNM,
Muzyka - ks. Robert Nalepka SChr,
Śpiew - s. Monika Grzegorowska ZSNM, kl. Krystian Smykla SChr

W naszych wspólnotach ten dzień ku czci św. Józefa był obchodzony bardzo uroczyście: przede wszystkim wyrazem tej celebracji była wspólna modlitwa z parafianami, której towarzyszyły akty oddania się temu przemożnemu Opiekunowi Kościoła powszechnego. Braterskie spotkania w większych bądź mniejszych grupach chrystusowców dopełniły całości.

Uroczystość św. Józefa to święto tytułu naszej stargardzkiej parafii, w której prowadzimy duszpasterstwo już prawie 80 lat oraz istniejącego w niej Bractwa Świętego Józefa. Odpustowe obchody poprzedziło trzydniowe przygotowanie poprowadzone przez ks. Rafała J. Sorkowicza SChr, duszpasterza z Goleniowa (przed laty posługującego również w Stargardzie). Sumie odpustowej natomiast przewodniczył ks. Matei Catargiu SChr, proboszcz parafii Ścięcia Jana Chrzciciela z Poznania Moraska, który nota bene przed dwudziestu laty swoje kapłańskie posługiwanie rozpoczynał w tej stargardzkiej parafii. Obchody ku czci tytułu kościoła odbyły się również w Kępnie, jednej z filii parafii w Dobrzanach: miało to miejsce w niedzielę poprzedzającą uroczystość św. Józefa.

To także święto jednej z naszych zagranicznych prowincji obejmującej kilka krajów Europy (Niemcy, Holandię, Włochy i Węgry), z obchodów którego zostało przesłane sprawozdanie:

We wtorek 19 marca 2024 r. swoje święto patronalne obchodziła Prowincja pw. Świętego Józefa. W bieżącym roku związane z nią uroczystości w Domu Prowincjalnym odbywały się w dwa dni.
Pierwsza ich część miała miejsce w poniedziałek, 11 marca 2024 r. i związana była z Dniem Skupienia, który zgromadził ponad 30 współbraci posługujących w Holandii, Niemczech i na Węgrzech. Poprowadził go posługujący w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu ks. dr Krzysztof Niciejewski. W okolicznościowej homilii rozważył miejsce Opiekuna Jezusa i Oblubieńca Maryi w historii zbawienia oraz dar jego wybrania i uzdolnienia przez Boga.
Druga część świętowania odbyła się dokładnie ipsa die uroczystości, we wtorek 19 marca. Wówczas do Domu Prowincjalnego w Bochum przyjechało ponad 20 współbraci, by wspólnie celebrować Eucharystię z okazji przypadającej uroczystości, ale także by złożyć życzenia księdzu Prowincjałowi Bogdanowi Renuszowi SChr, obchodzącemu w ten dzień swoje imieniny. Podczas Mszy Świętej kazanie wygłosił Ekonom Prowincji, ks. dr Teodor Puszcz SChr. To spotkanie było także okazją do wyrażenia życzliwości wobec ks. Vyacheslava Melnyka SChr, którego imieniny przypadają w poniedziałek 25 marca.

relacja z obchodów Święta Patronalnego prowincji wraz z fotografiami: ks. Łukasz Kuczyński SChr

Święty Józefie, módl się za nami+

 


19 marca 341 2056 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne