„Zmartwychwstały Pan oferuje swoją miłość, która przebacza, jedna i ponownie otwiera serca na miłość. Jest to miłość, która nawraca serca i daje pokój. Jak bardzo świat potrzebuje zrozumienia i przyjęcia Miłosierdzia Bożego!” – głosił św. Papież Jan Paweł II.
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r. w polonijnej wspólnocie parafialnej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Oshawie (Kanada) uroczyście wprowadzono Relikwie Krwi św. Jana Pawła II.

Wagę tego wydarzenia podkreślił swoją obecnością bp Vincent Nguyễn Mạnh Hiếu, biskup pomocniczy archidiecezji Toronto (tyt. Ammaedara). Nie zabrakło innych przedstawicieli duchowieństwa: ks. Sebastiana Stawiereja SChr (który przygotowywał parafian do tej uroczystości). o. Wojciecha Błacha OMI, ks. Marijana Sisko. Ponadto w tym wielkim święcie Polonii uczestniczył pan Przemysław Jurgielewicz Wicekonsul Generalny RP w Toronto oraz wielce zasłużona dla naszej parafii siostra Michalina Wojnarowicz MChR. Oprawę muzyczną tej przepięknej uroczystości przygotowała wspólnota „Magnificat”, oraz ukraiński kwartet wokalny „Akord” zaserwował wielką ucztę duchową.
Przedłużeniem naszej radości był uroczysty bankiet na sali parafialnej, gdzie poznaliśmy świadectwa związane z życiem św. Jana Pawła II. Uczestnicy otrzymali encyklikę „Veritatis Splendor” napisaną przez Jana Pawła II 30 lat temu, a wciąż aktualną i wyjaśniającą współczesne problemy moralne jako zobowiązanie do poznawania i promowania nauczania Polskiego świętego Papieża.
Ufamy, że obecność Relikwii św. Jana Pawła II przyczyni się do pogłębiania wiary w Boga i stanie się inspiracją do całkowitego powierzenia się rodzin Polonii oshawskiej Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka i Matce Bożej oraz wzbudzi nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.
tekst i fotografie: ks. Marcin Dziliński SChr


17 kwietnia 2023r. 230 2571 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne