We wtorkowy listopadowy dzień (dokładnie 14 listopada 2017 r.) Współbracia z francuskiej części prowincji pw. Matki Bożej Częstochowskiej zjechali do domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre na ich comiesięczny dzień skupienia. Po wzajemnym powitaniu, porannej kawie i ciastku, księża zgromadzili się w kaplicy na konferencję, którą wygłosił przybyły specjalnie z Poznania prefekt WSD Towarzystwa Chrystusowego, ks. Sylwester Marzec SChr. Osnuta była na fragmencie Ewangelii o rozesłaniu siedemdziesięciu dwóch uczniów (Łk 10,1-9) i nawiązywała do hasła kończącego się roku duszpasterskiego 2016/2017 «Idźcie i głoście».

Następnie program przewidywał modlitewne trwanie przed Panem na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i możliwość wzajemnej posługi w sakramencie pojednania. Zwieńczeniem tej części spotkania była Msza Święta z formularzem z uroczystości Chrystusa Króla, tytularnego święta zgromadzenia, ofiarowana m.in. za zmarłych Współbraci pracujących niegdyś na ziemi francuskiej. Przewodniczył jej ks. Sylwester, który też wygłosił homilię, w której ostatnie zdanie Ewangelii dnia (Łk 17,7-10): «Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: ‘Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać’» posłużyło do refleksji nad tytułami dawanymi Chrystusowi przez uczniów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na tytuły «Nauczyciel» i «Pan». Jezus powinien dla każdego kapłana być nie tylko nauczycielem ale i Panem całego życia!, podkreślał homilista.

Eucharystię zakończyło wspólne odśpiewanie pierwszej zwrotki hymnu Towarzystwa Chrystusowego z jego wymownym refrenem: «My Chryste hufiec Twój, my Twa przyboczna straż, o bratnie dusze idziem w bój, Ty nam błogosław, Wodzu nasz», który wyrażał naszą prośbę o potrzebne dary i łaski w codziennej posłudze. A radość spotkania i braterskiej wspólnoty przedłużyła wspólna biesiada przy obiadowym stole.


ks. Ryszard Fyda SChr

Galeria fotografii w serwisie internetowym prowincji


14 listopada 2017r. 230 7950 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne