2 czerwca u sióstr Benedyktynek w Oak Forest, 40 km od Chicago, odbyło się dla ministrantów zakończenie roku formacyjnego 2017/2018.

Udział w nim wzięło prawie pięćdziesięciu chłopców. Zaproszenie przyjęły dwie parafie: z Lombard, skąd przyjechał ks. Piotr Janas SChr z trzynastoma chłopcami oraz z Trójcowa, ks. Krzysztof Janicki SChr, który przyjechał z trzydziestoczteroosobową grupą.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, której finałem, jak to w czerwcu, była litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejnym punktem wydarzenia była konferencja ks. Krzysztofa, która dotyczyła przypomnienia poszczególnych punktów dekalogu ministranta i sposobu ich zastosowania w codziennym życiu.

Podsumowaniem był przygotowany turniej piłki nożnej. Rozgrywki były bardzo zacięte i wyrównane. Dopisali również kibice,  którzy wspierali swoje drużyny. Rodzice ministrantów z Trójcowa przygotowali poczęstunek, tak aby nikt nie wyjechał ze spotkania głodny.

W rozgrywkach wzięło udział sześć drużyn. Cztery z Trójcowa i dwie z Lombard. Lepszymi i to w obydwu kategoriach wiekowych okazali się ministranci z parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

ks. Krzysztof Janicki SChr


06 czerwca 2018r. 341 8678 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne