W dniach 18-19 kwietnia 2016 roku w domu prowincjalnym w Aulnay-sous-Bois odbyła się IX Kapituła Prowincji p.w. Matki Bożej Częstochowskiej we Francji i Hiszpanii. Uczestniczyli w niej: Zarząd Prowincji (ks. Jan S. Ciągło, ks. Czesław Piela, ks. Antoni Ptaszkowski), delegat Przełożonego Generalnego, ks. Zbigniew Kutnik, oraz trzech delegatów z wyboru: ks. Zbigniew Wcisło, ks. Roman Wrocławski, ks. Józef Wąchała.

Kapituła zajęła się najważniejszymi sprawami i problemami naszej Prowincji. Szczególną uwagę poświecono aktualności misji i jakości posługi Towarzystwa Chrystusowego Prowincji w kontekście Roku Miłosierdzia i 1050-lecia chrztu Polski jak również zgodnie z tematem zaproponowanym przez Przełożonego Generalnego – możliwościami personalnymi wobec potrzeb i wyzwań duszpasterskich współczesnej migracji.

Owocem obrad są uchwały i postulaty dotyczące życia naszej prowincji, które zostaną przesłane do zatwierdzenia Przełożonemu Generalnemu i Radzie Generalnej.

Uczestnicy IX Kapituły dziękują wszystkim współbraciom za ofiarną posługę dla dobra polskich emigrantów i naszej rodziny zakonnej, oraz przesyłają serdeczne pozdrowienia w Chrystusie Panu.

ks. Tomasz Mikulak SChr


19 kwietnia 2016r. 2 4555 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne