Kilka tysięcy kapłanów i seminarzystów przybyło do Wiecznego Miasta na Jubileusz Kapłanów, który trwał od pierwszego do trzeciego czerwca. Towarzystwo Chrystusowe reprezentowane było przez trzech przedstawicieli: ks. dra Bogusława Kozioła, ks. lic. Sylwestra Marca i ks. Marcina Stefanika.

Pierwszy dzień był wprowadzeniem w przygotowanie do przejścia przez Drzwi Święte. Kapłani mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania a także poświecenia czasu na Adorację eucharystyczną. Kolejnym punktem, 2 czerwca, były rekolekcje poprowadzone przez Ojca świętego Franciszka. W każdej z bazylik (S. Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie i św. Pawła za Murami) wygłosił medytację. W innych miejscach była ona transmitowana.

Papież podkreślił, że pójście drogą „prostoty ewangelicznej”, jak to robili przytoczeni przez niego wielcy święci (Piotr, Paweł, Augustyn, Franciszek, etc.), nie tylko doprowadza do wielkiego „zbiornika miłosierdzia”, jakim jest Bóg, ale pozwala przede wszystkim upatrywać w miłosierdziu nie jeden, ale jedyny sposób życia.

Na zakończenie dnia kapłani celebrowali Mszę św. w przydzielonych grupach językowych. Dla Polaków Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Jubileusz Kapłański wieńczyła celebracja Eucharystii w piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na placu św. Piotra. Ojciec Święty podpowiadał, aby właśnie w liturgii eucharystycznej codziennie odnajdywać naszą tożsamość pasterzy, bo dzięki temu będziemy potrafili właściwie ukierunkować  nasze serca – na Boga i innych.


19 czerwca 2016r. 2 6335 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne