Przebywający w sierpniu na wakacjach, urlopach chrystusowcy mieli okazję spotkać się na kolejnych DNIACH WSPÓLNOTY organizowanych w Domu Głównym zgromadzenia w Poznaniu. Na braterskie spotkanie w dniach 3-4 sierpnia przybyło ponad 20 księży z Anglii, Szkocji, USA, Niemiec, Australii, Holandii i Francji oraz Polski.

Obok radosnych chwil braterskich rozmów nie zabrakło modlitwy pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego, odwiedzin i modlitwy przy grobach współbraci w Puszczykowie oraz spotkań z chrystusowcami seniorami w ich domu puszczykowskim.

Uczestnicy sierpniowych dni wspólnoty mieli także okazję ugruntować swoją wiedzę o początkach Państwa Polskiego, chrztu Polski, sprzed 1050 lat zwiedzając Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (BRAMA POZNANIA) położonego nieopodal poznańskiej katedry. Dwudniowe spotkanie jak zwykle posłużyło chrystusowcom posługującym Polonii w różnych zakątach Świata do przypomnienia o swej zakonnej tożsamości, koniecznej jedności i braterstwie oraz potwierdziło, że "miedzy nami nie ma dali".

ks. Mariusz Sokołowski SChr


08 sierpnia 2016r. 2 6262 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne