Od 2011 roku, 1 marca, w rocznicę wykonania wyroku śmierci na członkach Zarządu Głównego Zrzeszenia «Wolność i Niezawisłość», obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca 2025 r. przypadł w sobotę i pozwolił na organizowanie, a przede wszystkim na liczne uczestnictwo w obchodach tego dnia, a nawet rozszerzenie ich na cały pierwszy weekend marca.

Obchody o zabarwieniu bardziej oficjalnym połączonym z upamiętnieniem, uhonorowaniem i modlitwą w intencji tych, którzy, po przeżyciach okupacji hitlerowskiej i II wojny światowej, podjęli z sowieckim okupantem walkę o prawdziwe wolną ojczyznę odbyły się w niedzielę 2 marca, kiedy również w naszych parafiach celebrowano Msze Święte w intencji ojczyzny, Żołnierzy Niezłomnych i pokoju na świecie. Fotogalerią z oficjalnych obchodów podzieliły się ośrodki duszpasterskie w płd-wsch. przedmieściu Canberry, Chociwlu, Goleniowie, na przedmieściach Melbourne, Pyrzycach, Stargardzie,
W sobotę 1 marca, a więc ipsa die Dnia Pamięci parafia w Chociwlu we współpracy z Strzeleckim Stowarzyszeniem Batalion i Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym zorganizowała jego obchody, w których trzeba podkreślić atrakcje związane z szeroko pojętym survivalem, a przede wszystkim Grę Terenową «Tropem Wyklętych». Jak widać z Facebookowych profili naszych wspólnot na Pomorzu Zachodnim brali w niej udział nie tylko miejscowi, lecz także osoby z innych zachodniopomorskich parafii Towarzystwa Chrystusowego. Ta promująca ruch, sport i dobrą zabawę gra stała się doskonałą okazją, aby ukazywać młodemu pokoleniu Polaków współczesne dzieje ojczyzny oraz sylwetki skazanych przez lata na zapomnienie bohaterów. Podobny cel przyświecał organizowanym w ową sobotę zajęciom w ramach Akademii Młodego Polaka.
Wyemitowanie w Radiu Szczecin w niedzielne popołudnie słuchowiska „De profundis clamavi – ksiądz Rudolf Marszałek” w reżyserii Sylwestra Woronieckiego dopełniło obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przygotowane przed kilku laty słuchowisko przedstawia postać jednego z Niezłomnych – naszego Współbrata, kapelana Żołnierzy Niezłomnych, ks. mjra Rudolfa Marszałka SChr przez jego korespondencję ze Współzałożycielem zgromadzenia Ojcem Ignacym Posadzym SChr.
Stałym, ogólnopolskim elementem obchodów jest bieg «Tropem Wilczym», który, pobudzając do ruchu i aktywności, pozwala przy okazji poznawać Żołnierzy Niezłomnych: już sama odległość do przebiegnięcia 1963 m nawiązuje do daty śmierci ostatniego Niezłomnego – wachmistrza (sierżanta) Józefa Franczaka ‘Lalka’. Biegi odbyły się w niedzielę 2 marca 2025 r. zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W Narrabundah, polskim ośrodku duszpasterskim na przedmieściach Canberry bieg rozpoczął się po wspólnej modlitwie w intencji Żołnierzy Niezłomnych i ojczyzny.
dołączone ilustracje są screenami ze strony www Instytutu Pamięci Narodowej