W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca - jest to zarazem dzień urodzin i imienin ks. Pawła Kontnego) nadeszła z Kurii w Katowicach bardzo dobra wiadomość o mianowaniu przez abp. Adriana Galbasa trzyosobowej Komisji Historycznej w procesie kanonizacyjnym ks. Pawła Kontnego SChr. Powołanie tej Komisji jest konieczne do rozpoczęcia procesu kanonizacyjnego ks. Pawła. Po nowelizacji Prawa Kanonizacyjnego na podstawie m.in. pracy Komisji Historycznej Promotor Sprawiedliwości w procesie winien ułożyć pytania do świadków. Stąd jak widać praca tej Komisji jest bardzo istotna, tym bardziej, że w tej chwili praktycznie nie żyją już naoczni świadkowie życia i śmierci ks. Pawła. Proces będzie prowadzony przede wszystkim na podstawie dokumentów historycznych, jak również zeznań świadków, ale dotyczących kultu.

Równocześnie pragnę poinformować, że Konferencja Episkopatu Polski dnia 21 listopada 2023, podczas 396. Zebrania Plenarnego w Częstochowie, wydała Nihil obstat na rozpoczęcie procesu ks. Pawła Kontengo SChr.

Obecnie czekamy jeszcze na Nihil obstat Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Polecam modlitwie Drogich Czytelników Kalendarium sprawę rozpoczęcia i przebiegu procesu kanonizacyjnego ks. Pawła Kontnego SChr.

ks. Bogusław Kozioł SChr,
postulator


ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-01 183 342 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne