Koncelebrowaną Eucharystią sprawowaną w południe w poniedziałek 6 listopada 2023 r. we Władysławowie rozpoczęła się kolejna seria rekolekcji dla chrystusowców posługujących w Polsce, Białorusi i Ukrainie. Ich mottem były słowa Zmartwychwstałego Chrystusa wypowiedziane do Apostołów wieczorem w dniu zmartwychwstania: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam…” (J 20,21), a duchowymi przewodnikami – o. Pacyfik Iwaszko OFM (do czwartku 9 listopada) i o. Wacław Oszajca SJ (w piątek i sobotę). Rekolekcyjnym rozważaniom patronowali Książęta Apostołów – święci Piotr i Paweł, a nauki głęboko osadzone na tekstach biblijnych pozwoliły na nowo rozpalić apostolski zapał i gorliwość. Prowadzący przypominali o tym, co istotne w życiu zakonnika i kapłana: dlatego w konferencjach podjęto kwestię nieustannego umacniania więzi z Chrystusem jako Panem i Zbawicielem, Oblubieńcem i Mesjaszem, czy temat zawierzenia i zaufania Bogu dla radosnego realizowania Jego projektu na życie. Nie zabrakło też refleksji o naszej tożsamości jako mężczyzn, zakonników i kapłanów w oparciu o nauczanie Kościoła (szczególnie o list apostolski papieża Franciszka Patris Corde), o bieżącą sytuację w ojczyźnie i na całym świecie oraz o zakończoną ostatnio kolejną odsłonę synodu o synodalności. Zakonne rekolekcje zakończyły się w południe w dniu Narodowego Święta Niepodległości Mszą Świętą w intencji Ojczyzny sprawowaną w kościele parafialnym we Władysławowie.

Następna seria rekolekcji miała miejsce w drugim tygodniu listopada w domu zakonnym w Ziębicach. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodził ks. Ryszard Szymanik SChr, przełożony Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Natomiast nasi najstarsi Współbracia swoje duchowe ćwiczenia odbyli pod kierunkiem ks. Franciszka Gałdysia SChr, spowiednika nowicjuszy w swoim domu zakonnym w Puszczykowie.

*    *    *

Przy okazji rekolekcji chrystusowców we Władysławowie w miejscowym kościele parafialnym odbyła się we wtorkowy wieczór 7 listopada 2023 r. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko OFM. Natomiast w Misji Świętej Trójcy w Chicago pod koniec października 2023 r. odbywało się doroczne Forum Charyzmatyczne.

 


10 listopada 2023r. 230 3614 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne