Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi… Idźcie i wy do mojej winnicy… Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem… (Mt 4,19; 20,4; 28,19a.20a) – w każdym czasie zaprasza i zachęca nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus.

I znajdują się osoby, które odpowiadają na ten apel: we wtorek 2 lipca 2024 r. do Poznania przybyło kilku śmiałków pragnących podjąć zaproszenie Pana, dla Niego zostawić wszystko i pójść szukać i przyprowadzać doń Rodaków naszych zagranicą. Zaopiekowani przez naszego powołaniowca ks. Sebastiana Stawiereja SChr złożyli odpowiednie dokumenty i odbyli rozmowy z ks. Janem Hadalskim SChr, rektorem seminarium i ks. Pawłem Jasiną, magistrem nowicjatu.

6 sierpnia 2024 r. to drugi termin spotkań z kandydatami do Towarzystwa Chrystusowego.

Albowiem żniwo wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo (Mt 9,37-38). Pomni więc na te słowa naszego Zbawiciela, ośmielamy się zwrócić do Was, Kochani Przyjaciele i Czytelnicy, z prośbą o modlitewne wsparcie, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana, by nie zabrakło tych, którzy zagubione polskie dusze wychodźcze otoczą ojcowską i braterską miłością i opieką… Pragniemy razem z Wami wołać:

Przez najświętsze tajemnice odkupienia ludzkiego…
Poślij, Panie, robotników do swojej Winnicy i zlituj się nad swym ludem.
Przez zasługi i przyczynę Najświętszej Twojej Rodzicielki, Królowej Wychodźstwa Polskiego, oraz wszystkich Aniołów i Świętych…
Poślij, Panie, robotników do swojej Winnicy i zlituj się nad swym ludem.
Królowo Apostołów i Królowo Wychodźstwa Polskiego, wszyscy Aniołowie i Święci, proście Pana Winnicy…
Aby posłał robotników do swej Winnicy i zlitował się nad swym ludem, abyśmy się wszyscy z Nim razem, z Bogiem Ojcem i z Duchem Świętym mogli cieszyć i radować na wieki wieków. Amen.

fotografie: ks. Paweł Jasina SChr


ponad 2 tygodnie temu, 2024-07-03 230 740 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne