We wtorek 18 czerwca 2024 r. chrystusowcy – mieszkańcy Domu Zakonnego w Puszczykowie spędzili cały dzień odwiedzając wielkopolskie sanktuaria maryjne.

Decyzją Rady Domowej w roczny plan wpisano pielgrzymki do sanktuariów maryjnych naszej archidiecezji. Jako pierwsze wybrano sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, w którym znajduje się ukoronowany we wrześniu 2023 r. Wizerunek Matki Bożej.

Po odsłonięciu słynącego wieloma uzdrowieniami Obrazu pani przewodnik zapoznała pielgrzymów z wielowiekową historią sanktuarium. Po prelekcji nasi Seniorzy podjęli adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową, prosząc o łaskę uzdrowienia dla chorych, samotnych i cierpiących członków zgromadzenia. Następnie umęczeni pątnicy skorzystali z gościnnych progów kustosza smolickiego sanktuarium ks. kan. Błażeja Dojasa. W drodze powrotnej zatrzymali się jeszcze w sanktuarium Róży Duchownej na Świętej Górze w Gostyniu. Przed obliczem Gostyńskiej Pani kontynuowano modły w intencjach Towarzystwa. Całodniowe pielgrzymowanie mieszkańcy puszczykowskiego konwentu zwieńczyli wieczornymi pacierzami w kaplicy pw. Chrystusa Uchodźcy w Puszczykowie.

A kolejne wyprawy w niedalekiej przyszłości…

tekst i fotografie: ks. Robert Biel SChr


miesiąc temu 230 871 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne