Jak informuje serwis www Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce tradycją już jest ‘adoptowanie’ misjonarza na wielki Post i ofiarowanie w jego intencji swojej modlitwy. Wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wylosowanie przez nią polskiego misjonarza, którego będzie otaczało się modlitwą.

Podobne akcje adopcyjno-modlitewne są zorganizowane w naszych placówkach duszpasterskich: w latach ubiegłych organizowano je w Calgary, Düsseldorfie i Melbourne z okazji kwartalnych dni modlitw do służby w Kościele, ‘oktawy’ uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czy naszej uroczystości tytularnej Chrystusa Króla Wszechświata. W 2024 roku parafia pw. Świętego Józefa w Stargardzie taką akcję postanowiła podjąć w okresie przygotowania paschalnego, od Środy Popielcowej do Wielkiej Soboty. W Środę Popielcową u członków parafialnego oddziału Odnowy w Duchu Świętym można było wylosować chrystusowca bądź siostrę misjonarkę do codziennego omadlania. Jak czytamy w kanałach internetowych parafii wszyscy zostali zaadoptowani. A akcją zainteresowały się inne lokalne media.

Zachęcamy do włączenia się w tę akcję modlitewną: wystarczy wybrać jednego chrystusowca bądź misjonarkę (nawet anonimowo) i każdego dnia Wielkiego Postu ofiarować za nich krótką modlitwę.

Przy okazji przypominamy o innej formie duchowej adopcji powołanych przez zobowiązanie się do duchowej opieki nad Bogu wiadomą osobą rozeznającą swoje powołanie i codzienne odmawianie następującej modlitwy:

Panie Jezu Chryste, przez wstawiennictwo świętych Patronów naszej Ojczyzny, zawierzam Ci serce i drogę życia tego, którego powołujesz do służby Bożej w Towarzystwie Chrystusowym. Wspieraj go, Panie, w dobrym rozeznaniu powołania, uczyń wiernym sługą Ewangelii, by odpowiadając na głos Twojego wezwania, niósł Polakom żyjącym w kraju i poza granicami Ojczyzny, Dobrą Nowinę o Twoim królowaniu. Tobie cześć, chwała i uwielbienie, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

*    *    *

Nadto cotygodniowy biuletyn wydawany przez Konsultę jako Refleksję Tygodnia proponuje lekturę 57. Listu Okrężnego «Zakonnikiem jestem» Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego, naszego Współzałożyciela.

 


20 lutego 230 3172 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne