Inicjatywa okresowego spotkania młodych Polaków z wielu stron świata powstała wiele lat temu i w historii te spotkania przybierały różną formę.

W ostatnim czasie, dokładnie na dwa tygodnie przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w sierpniu 2016 r. odbywały się w Krakowie, do Warszawy zjechała się polonijna młodzież z całego świata i tak rozpoczął się Pierwszy Kongres Młodzieży Polonijnej zorganizowany przez Komisje KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą oraz ds. Misji, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Renovabis i Senat RP. Dwa lata później, w 2018 r., odbył się drugi taki Kongres, o którym wzmiankowaliśmy w naszym zakonnym kalendarium. Trzeci w 2020 r., z powodu panującej pandemii COVID-19, odbył się w wersji on-line i dał początek regularnym spotkaniom młodzieży polonijnej co dwa miesiące pt. «Kongres Młodzieży Polonijnej – Spotkanie LIVE». Takie spotkania odbyły się w październiku i grudniu 2020 r. oraz w lutym i kwietniu 2021 r.

Od organizatorów przesyłamy zaproszenie do udziału w czerwcowej sesji Spotkania LIVE, które podejmie żywo dyskutowany i obecny temat związany z ludzką seksualnością:

*    *    *

Drodzy młodzi przyjaciele,
Pragniemy Was serdecznie zaprosić na czerwcowy Kongres Młodzieży Polonijnej.
Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, kolejne spotkanie poświęcone będzie orientacjom seksualnym. Jest to jeden z tematów, które najbardziej Was interesują. Uznaliśmy więc, iż słusznym będzie odpowiedzieć na Wasze pytania oraz porozmawiać na temat miejsca osób homoseksualnych w Kościele katolickim.
Hasło przewodnie odwołuje się do zdania z Katechizmu Kościoła Katolickiego stwierdzającego, iż powinno się traktować osoby homoseksualne z szacunkiem, miłością i delikatnością.
Kwestie związane ze środowiskiem LGBT należą niewątpliwie do najbardziej kontrowersyjnych oraz wzbudzających skrajne emocje. Uważamy jednak, że warto je poruszać kierując się zrozumieniem drugiego człowieka.
Czekamy na Waszą liczną obecność 19 czerwca za pośrednictwem aplikacji Zoom.
ZAPISY – Link do formularza: https://forms.gle/nJzoopo5vxtkxrpYA

*    *    *

Kongres Młodzieży Polonijnej ma swój internetowy serwis (http://kongresmp.pl/) oraz fanpage (https://pl-pl.facebook.com/KongresMlodziezyPolonijnej/), do których odwiedzin zachęcamy, zwłaszcza w celu zapoznania się z wieloma inicjatywami skierowanymi do młodych Polaków z całego świata.


09 czerwca 2021r. 230 2217 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne