Chrystusowcy mieszkający w Domu Głównym i zaangażowani w posługi w agendach zgromadzenia bądź w działalność naukową, rekolekcyjną czy medialną uczestniczą w różnych spotkaniach, zjazdach czy sympozjach.

W pierwszy weekend marca 2022 r. w rozbudowującym się płockim sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyły się rekolekcje dla Rycerzy Jana Pawła II, podczas których nauczanie Świętego Papieża uczestnikom przybliżał ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.

Natomiast w połowie pierwszego tygodnia Wielkiego Postu w Białogórze, w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym diecezji pelplińskiej odbyła się kolejna sesja plenarno-formacyjna dla dyrektorów wydziałów duszpasterskich kurii diecezjalnych. Od pewnego czasu na ten zjazd zapraszany jest również dyrektor naszego zakonnego wydawnictwa „Hlondianum”: z racji wielu obowiązków i spraw związanych z przyjmowaniem uchodźców wojennych z Ukrainy nie mógł on wziąć udziału w marcowym spotkaniu, dlatego w zastępstwie uczestniczył w nim redaktor naczelny „Mszy Świętej” ks. Tomasz Mikulak SChr. Poza wysłuchaniem referatów i dyskusji nad nowym programem duszpasterskim uczestnicy pielgrzymowali do Lasu Piaśnickiego – miejsca masowych egzekucji i zbrodni na polskiej ludności Pomorza w latach 1939-1940 oraz do Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie. W sianowskim sanktuarium odprawili Mszę Świętą, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski i przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.


09 marca 2022r. 230 4369 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne