Peregrynacja obrazu św. Józefa, którą przeżywaliśmy w naszej Misji w Mönchengladbach w dniach od 1 do 8 maja 2021 r. była niejako czasem rekolekcji przygotowujących do uroczystości odpustowych ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Obchodziliśmy je w naszej wspólnocie w niedzielę 9 maja 2021 r. (jego liturgiczna uroczystość w Polsce przypada 8 maja).

Z tej okazji gościliśmy w naszej Misji Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztofa Olejnika SChr, który w tych dniach odwiedzał księży chrystusowców duszpasterzujących wśród polskiej emigracji na terenie Niemiec i Holandii.

Msza Święta odpustowa, której towarzyszyła liczna asysta liturgiczna oraz poczet sztandarowy, odprawiona została w kościele St. Mariä Empfängnis w Mönchengladbach. Przewodniczył jej ks. Generał Krzysztof Olejnik SChr, który wygłosił również Słowo Boże, a koncelebrowali ją ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr z Bochum oraz nasz ks. Proboszcz Edmund Druz SChr. Liturgia została muzycznie ubogacona przez śpiew w wykonaniu chórzystek pani Aleksandry i pani Małgorzaty oraz męskiej scholi pod kierownictwem pana Zenona, dyrygenta parafialnego chóru muzycznego Musica Sacra. Ponadto swój występ miała grupa parafian oraz dzieci pokomunijne, przebrane w stroje ludowe.

Ze względu na trwającą pandemię i wciąż obowiązujące ograniczenia w ilości wiernych w kościele nie wszyscy parafianie mogli uczestniczyć w uroczystościach. Nie było także możliwości spędzenia wspólnie czasu po Mszy przy tradycyjnej kawie i ciastku. Tym razem świętowanie odpustu parafialnego miało wymiar tylko i wyłącznie duchowy. Pozwoliło nam to jednak skoncentrować się na głębszym poznaniu Świętego Patrona naszej wspólnoty i na doświadczeniu Bożej miłości w darze odpustu.

Aneta Nowicki
foto: Georg Fortas


11 maja 2021r. 230 4815 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne