Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy,  że 27 lutego 2021 r. w Pompano Beach (USA) odszedł do wieczności śp. ks. Stanisław RAKIEJ chrystusowiec, wieloletni duszpasterz polskich migrantów.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Stanisława odbędą się 20 marca 2021 r. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach według następującego porządku:

godz. 11.00 – wystawienie trumny;

godz. 11.30 – różaniec;

godz. 12.00 – Msza Święta,

godz. 13.30 – ostatnie pożegnanie na cmentarzu komunalnym.

*    *    *

W sobotę 27 lutego 2021 r. późnym wieczorem czasu lokalnego na plebanii w Pompano Beach, FL do wieczności odszedł śp. ks. Stanisław Rakiej SChr. We wtorek i środę 2 i 3 marca na Florydzie, w ostatnim miejscu jego posługiwania, odbyły się uroczystości ostatniego pożegnania naszego Zmarłego Współbrata, po których jego ciało zostało przetransportowane do Polski, do rodzinnych Płot. Tam niemalże miesiąc później, w sobotę 20 marca 2021 r., odbył się pogrzeb śp. ks. Stanisława. Pogrzebowej Mszy Świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach przewodniczył bp Henryk Wejman, pomocniczy biskup archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej (tyt. Sinitis). Homilię wygłosił brat Zmarłego, ks. Zbigniew Rakiej SChr.

Swoją łączność w modlitwie i wyrazy współczucia rodzinie śp. ks. Stanisława oraz jego współbraciom wyraziło wiele osób: po modlitwie różańcowej a przed rozpoczęciem liturgii odczytano depesze kondolencyjne z kancelarii Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy podpisaną przez Sekretarza Stanu, p. Adama Kwiatkowskiego, odpowiedzialnego w kancelarii za sprawy polonijne, od metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Andrzeja Dzięgi, od przełożonego prowincji północno-amerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego, ks. Jacka Walkiewicza SChr, od parafian z Chatham w Kanadzie, gdzie posługiwał Zmarły kapłan w latach 1997-2001, od pochodzącego również z Płot ks. Klemensa Dąbrowskiego SChr, następcy Zmarłego w parafii św. Jadwigi w Oshawie oraz od wspólnoty księży, braci i alumnów zamieszkujących dom główny w Poznaniu, którzy ze względu na obostrzenia pandemiczne nie mogli przybyć a złączyli się we wspólnej modlitwie pod przewodnictwem kursowego kolegi śp. ks. Stanisława, ks. prof. Bernarda Kołodzieja SChr.

Requiescat in pace!


13 marca 2021r. 259 4033 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne