
Wystawa o cudach eucharystycznych w Oshawie

„OPOWIEŚĆ O SERCU” czyli o duchowym i materialnym pięknie szczecińskiego Sanktuarium
Opowieść rozgrywa się na prawie 300 stronach, pełnych ciekawych historii i interesujących fotografii. Książka - jak dobry przewodnik - pozwala najpierw poznać okolice kościoła, potem jego dzieje, architekturę i sztukę, wreszcie ludzi z naszą świątynią związanych oraz wydarzenia, które się tu dokonały i wciąż mają wpływ na duchowe życie współczesnych szczecinian.

„Ewangeliczne, odważne osoby, o których się nie zapomina…” – słowo o książce i konferencji o naszym Współbracie, ordynariuszu łomżyńskim, śp. bpie Stanisławie Stefanku SChr
We współczesnym świecie zło znalazło odpowiedni grunt do popularności, wykrzykiwania swojej obecności za pośrednictwem przychylnych mediów. O wydarzeniach świadczących o zaangażowaniu ludzi na rzecz dobra społecznego jest coraz mniej miejsca we współczesnych mediach! Piszę z drugiego końca świata. Kiedy Rosja napadła na Ukrainę i Polacy rozpoczęli solidarnie przyjmować Ukraińców do swoich domów, to media wyraziły wielkie zdziwienie wobec postawy Polaków. Przez parę dni pojawiały się notatki na temat solidarności Narodu Polskiego wobec ukraińskich uciekinierów przed skutkami agresji Rosji. Temat aktualnie już stał się nie aktualny…, bo zło zaś dokonuje promocji w wielu krajach świata.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Jubileuszowe uroczystości w Lublinie
W sobotę 11 czerwca 2022 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia Ośrodka Badań nad Polonią i Duszpasterstwem KUL.

Misterium Męki Pańskiej w Szczecinie Zdrojach

Szerokie pola działalności naszych Współbraci
O wielorakim zaangażowaniu medialnym chrystusowców pisaliśmy już niejednokrotnie.

Kolędowanie w Podjuchach

Wizyta prezydenckiego ministra w Mikołajowie
W ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” ministrowie i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili w weekend 21-23 stycznia 2022 r. ukraińskie miasta Ukrainy, Odessę, Chersoń i Mikojałów. Do tego ostatniego, w którego rzymskokatolickiej parafii pw. św. Józefa posługuje chrystusowiec, ks. Aleksander Repin SChr, w sobotę 22 stycznia 2022 r. z wizytą przybył pan Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za kontakty i współpracę z Polonią i Polakami za Granicą.
Obchody XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Poznaniu
17 i 18 stycznia 2022 r. klerycy naszego seminarium wraz z ks. prefektem Pawłem Jasiną SChr włączyli się w obchody XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu.

Kolejna publikacja o brazylijskiej Polonii i stosunkach polsko-brazylijskich
„Polska i Brazylia – Bliższe, niż się wydaje” – to tom studiów z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Brazylią oraz 90. rocznicy powstania Towarzystwa Polsko-Brazylijskiego.

Nordowi Kaszëbi trzimają z Bògã

Uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Polskiej w Argenteuil
W niedzielę 12 grudnia 2021 r. w Argenteuil miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Polskiej im Marii Curie-Skłodowskiej.

Zakończenie Roku Świętego Józefa w stargardzkiej parafii ku jego czci

Nagrody XVI Festiwalu «Losy Polaków» rozdane…
Po wielokroć zachęcani do udziału w szesnastej edycji Festiwalu «Losy Polaków» możemy pochwalić się laureatem, który od wielu lat zdobywa nagrody za swoje produkcje, głównie radiowe audycje i reportaże.
Pasja i hobby naszego Współbrata kolejny raz docenione…

W Gryficach o pionierach duszpasterstwa na Pomorzu Zachodnim…

Gala na Zamku Królewskim w Warszawie z wręczeniem nagród «Semper Fidelis»
Na początku listopada 2020 r. Instytut Pamięci Narodowej ogłosił listę uhonorowanych nagrodą «Semper Fidelis» – wyróżnieniem przyznawanym osobom, organizacjom i instytucjom, które aktywnie dbają o zachowanie i upowszechnianie spuścizny kresowej.

Dni Kultury Polskiej w Żytomierzu
150 lat emigracji polskiej w brazylijskim stanie Paraná

Wydarzyło się w Dublinie…
Ks. dr Stanisław Hajkowski SChr, Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii dzieli się ostatnimi informacjami dotyczącymi posługi duszpasterskiej i polonijnej w stolicy Republiki Irlandii:

Odznaczenie państwowe dla ks. Krzysztofa Jaworskiego SChr

Katechezy, sympozja i konferencje naukowe o Prymasie Tysiąclecia
Wiele wydarzeń zaplanowano w związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej: wśród nich są sympozja i konferencje naukowe pozwalające zapoznać z dziełem życia tych dwóch wybitnych postaci.

W 110. rocznicę urodzin ks. mjr. Rudolfa Marszałka SChr…
Obchody poświęcone pamięci ks. mjra Rudolfa Marszałka SChr ps. «Piotr Opoka», które zostały zorganizowane z okazji 110. rocznicy jego urodzin w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, trwały trzy dni, cały ostatni weekend sierpnia 2021 r. i miały różnorodny wymiar oraz charakter. Poza charakterem typowo duchowym związanym z modlitwą w intencji zmarłego Współbrata znalazły się elementy związane z historią i kulturą oraz kształtowaniem postaw obywatelskich i patriotycznych, a także związane ze sportową rywalizacją i z budowaniem wspólnoty.

XVII Spotkanie Młodzieży «Góra Tabor»
Przygotowania do Spotkania Młodzieży Chrystusa «Góra Tabor» AD 2021 trwały od dłuższego już czasu. Organizatorzy dokładali wszelkich starań, by w tym roku doszło ono do skutku. Odbyło się ono 28 sierpnia 2021 r. w Klępinie, jednej spod stargardzkich wsi należącej terytorialnie do parafii św. Józefa w Stargardzie, w której znajduje się piękny, zabytkowy kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XV w.

Czarnkowskie witraże
Ks. Jan Dziduch SChr, proboszcz marianowskiej parafii dzieli się informacjami dotyczącymi wspólnoty, w której od wielu lat jest już duszpasterzem:

XII Edycja Konkursu «Być Polakiem»

Polonia w Budapeszcie przygotowuje się do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

„Naszym znakiem jest krzyż” – wystawa malarska w Budapeszcie
16 czerwca 2021 r. w Domu Polskim w Budapeszcie odsłonięto wystawę malarstwa Zsuzsanny Dávid z okazji Roku Pamięci Sługi Bożego Jánosa Esterházyego. Patronat honorowy nad wystawą opatrzoną tytułem «Naszym znakiem jest krzyż» sprawuje prof. Jerzy Snopek Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Węgrzech.

Dzień Węgierskiej Polonii i upamiętnienie wydarzeń z 1956 roku
Na Węgrzech znajduje się kilka symbolicznych miejsc związanych z pamięcią o wydarzeniach 1956 roku. Jedno z nich znajduje się przy polskim kościele w Budapeszcie na Köbányi. Inicjatorem upamiętnienia tamtych wydarzeń w postaci kopijnika (słupowego nagrobka) przed naszą świątynią jest Węgierski Związek 56. Roku, Światowy Związek Bojowników o Wolność 56. Roku oraz Węgierski Samorząd na Köbányi. Na tablicy umieszczonej przy kopijniku widnieje dwujęzyczny napis: «1956-2016. na upamiętnienie 60. rocznicy wydarzeń Poznańskiego Czerwca’56».