
„OPOWIEŚĆ O SERCU” czyli o duchowym i materialnym pięknie szczecińskiego Sanktuarium
Opowieść rozgrywa się na prawie 300 stronach, pełnych ciekawych historii i interesujących fotografii. Książka - jak dobry przewodnik - pozwala najpierw poznać okolice kościoła, potem jego dzieje, architekturę i sztukę, wreszcie ludzi z naszą świątynią związanych oraz wydarzenia, które się tu dokonały i wciąż mają wpływ na duchowe życie współczesnych szczecinian.

Misterium Męki Pańskiej w Szczecinie Zdrojach

Szerokie pola działalności naszych Współbraci
O wielorakim zaangażowaniu medialnym chrystusowców pisaliśmy już niejednokrotnie.

Kolędowanie w Podjuchach

Wizyta prezydenckiego ministra w Mikołajowie
W ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” ministrowie i przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili w weekend 21-23 stycznia 2022 r. ukraińskie miasta Ukrainy, Odessę, Chersoń i Mikojałów. Do tego ostatniego, w którego rzymskokatolickiej parafii pw. św. Józefa posługuje chrystusowiec, ks. Aleksander Repin SChr, w sobotę 22 stycznia 2022 r. z wizytą przybył pan Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za kontakty i współpracę z Polonią i Polakami za Granicą.
Obchody XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Poznaniu
17 i 18 stycznia 2022 r. klerycy naszego seminarium wraz z ks. prefektem Pawłem Jasiną SChr włączyli się w obchody XXV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu.

Kolejna publikacja o brazylijskiej Polonii i stosunkach polsko-brazylijskich
„Polska i Brazylia – Bliższe, niż się wydaje” – to tom studiów z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Brazylią oraz 90. rocznicy powstania Towarzystwa Polsko-Brazylijskiego.

Nordowi Kaszëbi trzimają z Bògã

Uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Polskiej w Argenteuil
W niedzielę 12 grudnia 2021 r. w Argenteuil miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Polskiej im Marii Curie-Skłodowskiej.

Zakończenie Roku Świętego Józefa w stargardzkiej parafii ku jego czci

Nagrody XVI Festiwalu «Losy Polaków» rozdane…
Po wielokroć zachęcani do udziału w szesnastej edycji Festiwalu «Losy Polaków» możemy pochwalić się laureatem, który od wielu lat zdobywa nagrody za swoje produkcje, głównie radiowe audycje i reportaże.
Pasja i hobby naszego Współbrata kolejny raz docenione…

W Gryficach o pionierach duszpasterstwa na Pomorzu Zachodnim…

Gala na Zamku Królewskim w Warszawie z wręczeniem nagród «Semper Fidelis»
Na początku listopada 2020 r. Instytut Pamięci Narodowej ogłosił listę uhonorowanych nagrodą «Semper Fidelis» – wyróżnieniem przyznawanym osobom, organizacjom i instytucjom, które aktywnie dbają o zachowanie i upowszechnianie spuścizny kresowej.

Dni Kultury Polskiej w Żytomierzu
150 lat emigracji polskiej w brazylijskim stanie Paraná

Wydarzyło się w Dublinie…
Ks. dr Stanisław Hajkowski SChr, Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii dzieli się ostatnimi informacjami dotyczącymi posługi duszpasterskiej i polonijnej w stolicy Republiki Irlandii:

Odznaczenie państwowe dla ks. Krzysztofa Jaworskiego SChr

Katechezy, sympozja i konferencje naukowe o Prymasie Tysiąclecia
Wiele wydarzeń zaplanowano w związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej: wśród nich są sympozja i konferencje naukowe pozwalające zapoznać z dziełem życia tych dwóch wybitnych postaci.

W 110. rocznicę urodzin ks. mjr. Rudolfa Marszałka SChr…
Obchody poświęcone pamięci ks. mjra Rudolfa Marszałka SChr ps. «Piotr Opoka», które zostały zorganizowane z okazji 110. rocznicy jego urodzin w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, trwały trzy dni, cały ostatni weekend sierpnia 2021 r. i miały różnorodny wymiar oraz charakter. Poza charakterem typowo duchowym związanym z modlitwą w intencji zmarłego Współbrata znalazły się elementy związane z historią i kulturą oraz kształtowaniem postaw obywatelskich i patriotycznych, a także związane ze sportową rywalizacją i z budowaniem wspólnoty.

XVII Spotkanie Młodzieży «Góra Tabor»
Przygotowania do Spotkania Młodzieży Chrystusa «Góra Tabor» AD 2021 trwały od dłuższego już czasu. Organizatorzy dokładali wszelkich starań, by w tym roku doszło ono do skutku. Odbyło się ono 28 sierpnia 2021 r. w Klępinie, jednej spod stargardzkich wsi należącej terytorialnie do parafii św. Józefa w Stargardzie, w której znajduje się piękny, zabytkowy kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XV w.

Czarnkowskie witraże
Ks. Jan Dziduch SChr, proboszcz marianowskiej parafii dzieli się informacjami dotyczącymi wspólnoty, w której od wielu lat jest już duszpasterzem:

XII Edycja Konkursu «Być Polakiem»

Polonia w Budapeszcie przygotowuje się do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

„Naszym znakiem jest krzyż” – wystawa malarska w Budapeszcie
16 czerwca 2021 r. w Domu Polskim w Budapeszcie odsłonięto wystawę malarstwa Zsuzsanny Dávid z okazji Roku Pamięci Sługi Bożego Jánosa Esterházyego. Patronat honorowy nad wystawą opatrzoną tytułem «Naszym znakiem jest krzyż» sprawuje prof. Jerzy Snopek Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Węgrzech.

Dzień Węgierskiej Polonii i upamiętnienie wydarzeń z 1956 roku
Na Węgrzech znajduje się kilka symbolicznych miejsc związanych z pamięcią o wydarzeniach 1956 roku. Jedno z nich znajduje się przy polskim kościele w Budapeszcie na Köbányi. Inicjatorem upamiętnienia tamtych wydarzeń w postaci kopijnika (słupowego nagrobka) przed naszą świątynią jest Węgierski Związek 56. Roku, Światowy Związek Bojowników o Wolność 56. Roku oraz Węgierski Samorząd na Köbányi. Na tablicy umieszczonej przy kopijniku widnieje dwujęzyczny napis: «1956-2016. na upamiętnienie 60. rocznicy wydarzeń Poznańskiego Czerwca’56».

Film dokumentalny o ks. mjr. Rudolfie Marszałku

Parafia w Potulicach doceniona i odznaczona

36. Międzynarodowy Festiwal Filmów i Multimediów «Niepokalana 2021»
Do naszego sekretariatu generalnego napływają różnorakie zaproszenia, by wziąć udział czy promować festiwale bądź konkursy…

Formacyjne spotkanie odpowiedzialnych za kontakty z mediami w instytucjach kościelnych