Na początku wakacji Rewal, Trzęsacz, Władysławowo, Mórkowo, a w roku szkolnym Klępino, Pyrzyce, Dobrzany, Brojce i można by jeszcze dodać Herdorf w Niemczech oraz La Ferté sous Jouarre we Francji – to miejsca, do których w ciągu ostatnich 20 lat przybywała młodzież z naszych placówek duszpasterskich,

aby pogłębić swoją więź z Panem Jezusem, a czasem jej poszukać i odnaleźć…,
aby w grupie rówieśników uwielbiać Boga za dzieło stworzenia i odkupienia, a może coś więcej o Nim usłyszeć i dowiedzieć się…,
aby po prostu porozmawiać i wspólnie spędzić czas…,
aby być może też rozeznać swoją drogę życia i odczytać Boży projekt do własnej osoby…

Przybyłym do Mórkowa w ostatnich dniach czerwca AD 2023 czas upłynął na modlitwie i śpiewie, na uwielbianiu i chwaleniu Pana, na słuchaniu słowa Bożego, jego rozważaniu, na poznawaniu niesamowitych ludzkich historii, w których Bóg mocno zainterweniował, dał poznać swoją obecność i działanie, na twórczych warsztatach z wielu dziedzin, na wspólnym dzieleniu się radością spotkania i bycia razem. Całe wydarzenie koordynował ks. Sebastian Stawierej SChr, nasz powołaniowiec wraz z seminarzystami roku VI, do których dołączyli i inni klerycy, siostry misjonarki i wolontariusze z naszych parafii.
Zatem dziękujemy Bogu za tę dwudziestą już «Górę Tabor», za każdego jej uczestnika: a zjechało się chyba z dwustu młodzieńców i dziewcząt z naszych parafii nie tylko z kraju (co dokumentują ich funpage), gdyż trzeba zauważyć grupę młodzieży z Kamieńca Podolskiego z ks. Marcinem Sękiem SChr i s. Anną USJK oraz młodą Polonię z Niemiec z ks. prowincjałem Bogdanem Renuszem SChr.

Kanały internetowe wydarzenia i naszego duszpasterstwa powołań obfitują w pokaźną galerię fotografii oraz przekazują szersze sprawozdanie.

*    *    *

Spotkania o podobnym, formacyjno-ewangelizacyjnym charakterze zorganizowano również w ośrodkach polonijnych: miały oddziaływanie ogólnokrajowe, tak jak coroczne spotkanie młodej Polonii z Niemiec, Holandii i Belgii w Ośrodku Haus Concordia bądź przebierały formę wyjazdowych rekolekcji dla dzieci i młodzieży z jednej czy dwóch wspólnot.

 


30 czerwca 2023r. 230 5480 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne